ESG-CSRD felkészítő műhely
Akkreditált ESG-CSRD fenntarthatósági jelentést készítő szakember képzés a Budapesti Gazdasági Egyetem és az Effekteam közös szervezésében.
Készülj fel szakértők és mentorok segítségével a CSRD jelentéstételre! Vezesd be kevesebb, mint 3 hónap alatt a CSRD alapú jelentéstétel struktúrát vállalatodba a legköltséghatékonyabb módon!
Miért érdemes részt venni?
- 6 alkalmas intenzív gyakorlatorientált képzés
- személyre szabott 1-on-1 szakértői mentorálás
- ESG és CSRD jelentéskészítés struktúra felállítás
- CSRD szoftverlicenc (DMA eszköz, ESRS eszköz, értéklánc-értékelés, jelentéskészítés) és onboarding
- ESG és CSRD szakértői tanúsítvány a BGE által
1149 Budapest, Buzogány utca 10-12.
Kinek érdemes részt venni a Műhelyen?
Az ESG-CSRD Műhelyt olyan szakemberek számára állítottuk össze, akik a fenntarthatósági jelentéstétel, az ESG szemlélet és a megfelelés terén kívánják fejleszteni készségeiket. Ideális azok számára, akik olyan iparágakban vagy vállalatoknál dolgoznak, ahol az ESG és a CSRD jelentéstétel kulcsfontosságú. A Műhely olyan tudással és eszközökkel lát el, amelyek révén már kevesebb, mint 3 hónap alatt felkészítheted a vállalatodat az ESG és CSRD jelentéstételre.
Ízelítő a Műhely témáiból
BGE Zuglói kampusz
A CSRD-műhely, 0., bevezető napján ízelítőt adunk a vállalatokat leginkább foglalkoztató, CSRD-hoz és ESG-törvényhez kapcsolódó témákból. Lesz szó a European Sustainabiliyt Reporting Standards (ESRS) szerinti jelentésétel kihívásairól és arról, hogyan küzdöttek meg ezekkel a CSRD már implementáló nemeztközi nagyvállatok. A CSRD-bevezetésben élen járó magyar nagyvállalatok egy panel beszélgetésben osztják meg a saját tapasztalataikat. Ezen kívül bevezetést adunk a CSRD-hoz kapcsolodó audit követelményekbe, és a teljesítésükhöz szükséges gyakorlatitanácsokat is kaphattok.
- Bevezetés az ESRS-szerinti jelentéstétel kihívásaiba – Csonka Anna, senior ESG reporting szakértő, denxpert
- Milyen témákat érintünk a Műhelyen? – A CSRD-műhely syllabuszának áttekintése – Ali Luca, Customer Success Manager, denxpert
- A CSRD-hoz kapcsolódó audit elvárások – Madarasiné dr. Szirmai Andrea, egyetemi docens, BGE Számviteli Tanszék
- Ki hol tart a CSRD implementációban? Mik volt a nehézségek és hogyan győzték le? – Panelbeszélgetés korábbi Műhelyek résztvevőivel
Az első alkalommal – az ismerkedés mellett – megkezdjük a bevezetést a vállalatok jelenleg legégetőbb témájába: a CSRD és ESG szabályozások világába. Az előadók betekintést nyújtanak ezeknek a szabályozásoknak a vállalati szintű fontosságába továbbá átfogó perspektívát adnak a hazai és nemzetközi jogi környezetről, segítve a vállalatokat abban, hogy átlássák az EU fenntartható növekedésének finanszírozását és szabályozását – például a CSRD, Taxonómia, ezeknek a magyar ESG törvényhez való viszonya - és hogy milyen kötelezettségeik vannak jelenleg, valamint mi várható még idehaza, és mindez milyen célt szolgál.
A nap végén szakértőnk egy nemzetközi vállalaton keresztül mutatja be a fenntarthatósági jelentés bevezetésének lehetőségeit és kihívásait, továbbá a befektetői perspektívát hangsúlyozva a CSRD előnyeit, hasznosságát.
Február 25.
Ebben a modulban részletesen végig vesszük a kettős lényegesség elemzés (double materiality assessment, DMA) elméletét és gyakorlatát. AZ ESRS szabványokban előírtak, illetve az EFRAG által kiadott implementációs segédletek alapján a résztvevők megtanulják, hogyan alakítsanak egy, a vállalatukra szabott, audit biztos kettős lényegesség módszertant. Kitérünk az ESRS értéklánc felfogására, a stakeholderek feltérképezésére és a credible proxyk kiválasztására, illetve részletesen beszélünk a hatások, kockázatok és lehetőségek (IROs, azaz impacts, risks and opportunities) azonosításának és kiértékelésének módszereire. Az elmélet alapos áttekintése mellett a már elérhető jó gyakorlatok is áttekintjük.
A 3. alkalommal arról lesz szó, hogyan juthatunk el a kettős lényegességi elemzés eredményétől a European Sustainability Reporting Standards (ESRS) szerinti jelentéstételig. Lesz szó az információlényegességről, és részletesen megismerkedünk az ESRS-ek struktúrájával, logikájával. Audit szakértőnk pedig áttekintés ad a CSRD-hoz kötődő audit követelményekről, és gyakorlati tanácsokat ad az auditra való felkészüléshez is.
Március 18.
A negyedik modulban az ESRS adatpontok és adatgyűjtési stratégiák kerülnek a középpontba. Mind a környezetvédelmi adatpontok, mind pedig a társadalmi és vállalatirányítási kérdések terítékre kerülnek, és külön blokkot kap a karbonmenedzsment és karbonlábnyom számítás is.
Ez a nap kifejezetten a hazai ESG törvény és rendeletei által megfogalmazott kötelezettségeknek valómegfelelésről szól. A jogi keretrendszer felvázolása és kötelezettségek gyakorlati szintű megértése mellett megvitatjuk az ESG-kompatibilitás, az ESG-szemlélet alkalmazásának jelentését, és hogy hogyan illeszkedik be egy vállalat fenntarthatósági gondolkodása, működése a CSRD-alapú jelentésbe.
A CSRD Műhely résztvevői a képzés ideje alatt, illetve azt követően egy hónapon át aktív mentori segítséget kapnak a CSRD-bevezetés elindításához. A mentorok minden alkalom után utánkövetik a résztvevő cégeket, biztosítva, hogy nem maradt bennük megválaszolatlan kérdés, illetve, hogy a gyakorlatban, a denxpert szoftver segítségével sikerült elindulniuk az implementáció útján. A képzésvégeztével a mentorok segítséget nyújtanak a kettős lényegességi elemzés elindításában, vagy akár a CSRD-szerinti adatgyűjtési projekt összeállításában.
Szakértői közösség és mentor támogatás
Az elmúlt évek során egyre növekedett a vállalatokra nehezedő nyomás a fenntarthatósági szempontok szem előtt tartása miatt. Nem csak a vállalatok fenntarthatóbb működését ösztönzik újabb és újabb rendeletekkel: az Európai Unió vállalati fenntarthatósági jelentési irányelve (CSRD), az ESRS szabványok elfogadása és az ESG-törvény hazai bevezetése a cégek jelentési kötelezettségeit is jelentősen megnövelte.
Ez sokszor dilemma elé állítja a vállalatokat, akiknek véges erőforrásokból kell átállniuk egy fenntarthatóbb működésre, miközben minden lépésükről részletesen jelentenek a különféle szervek felé.
A műhely során nemzetközileg elismert szakértők és tapasztalt mentorok segítenek neked felkészíteni a vállalatodat arra, hogy készen álljon a saját működésére és materiális fenntarthatósági témáira szabott ESG és CSRD adatgyűjtésre.
Miért érdemes részt venni az
ESG-CSRD Felkészítő Műhelyen?
- Személyre szabott egyedi megközelítés
- Komplex szakmai mentorálás
- Törvényi megfelelés
- ESG és CSRD bevezetés
Egyedülálló ESG-CSRD Műhelyünk egyedi megközelítéssel, komplex szakmai személyes mentorálással és az ESG és CSRD bevezetés támogatásával biztosítja vállalatod fenntarthatósági sikerét. Emellett egy támogató szakmai közösség tagja leszel, ami segít elmélyedni az új vállalati fenntarthatósági direktívák és jelentéstételi követelmények rejtelmeiben, elismert nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakértőink vezetésével, digitális támogatással! A Műhely végére biztosítani tudod a vállalatod kettős lényegességét, míg az adatpontok cégre szabottan rendelkezésre állnak. Ráadásul a legjobb gyakorlatok alapján kapsz támpontokat az adatpontok kezeléséhez.
ESG-CSRD Felkészítő Műhely - Több mint egy tréning!
A DMA koncepciójának megértése, amely magában foglalja a pénzügyi hatásokról és a fenntarthatósági kérdésekről való jelentéstételt is az üzleti tevékenységre, a szervezet tevékenységeinek környezeti és társadalmi hatásaira vonatkozóan.
Gyakorlati tapasztalatszerzés adatvezérelt eszközökkel, amelyek racionalizálják a CSRD jelentési folyamatot. Megtanulod, hogyan használhatod ezeket az eszközöket a fenntarthatósági adatok pontos és hatékony gyűjtésére, elemzésére és jelentésére.
Alapos ismereteket szerezel a fenntarthatósági jelentéstételi szabványokról, hogy jelentéseid megfeleljenek a követelményeknek.
Szakértők és mentorok gyakorlati tippjeiből és meglátásaiból profitálhatsz arra vonatkozóan, hogyan illesztheted be a fenntarthatóságot üzleti stratégiádba. Ez magában foglalja a gyakorlati tapasztalatok megosztását, valamint személyre szabott tanácsokat.
Rólunk mondták
Ismerd meg ESG-CSRD szakértőinket
Ügyvéd, Budlegal
A Budlegal partnere és ügyvédje, már 20 éve nyújt jogi tanácsadást és képviseleti szolgáltatásokat. Széleskörű tapasztalattal rendelkezik az üzleti jog terén, különös figyelmet fordítva a munkajogra, adatvédelemre és whistleblowing ügyekre. A Műhelyen Jesszika segítségével részletes áttekintést kaphatnak a hazai és nemzetközi jogi szabályozásról, valamint annak értelmezéséről, különös tekintettel a CSRD jelentéstételre vonatkozó jogi keretekre és követelményekre.
CEO, denxpert EHS&S software Kft.
A denxpert vezetője és alapítója, már több mint 13 éves tapasztalattal rendelkezik a fenntarthatóság, az ESG, valamint az EHS területén. A Műhely során segítséget nyújt majd a résztvevőknek a környezeti és társadalmi hatások kezelésében, a szabályozásoknak való megfelelésben és a teljesítményük javításában az adatvezérelt meglátások és a legjobb gyakorlatok segítségével.
Senior fenntarthatósági szakértő, denxpert EHS&S software Kft.
Anna egy magát CSRD-rajongónak valló szakértő, aki 5 éves tapasztalattal rendelkezik a vállalati és ESG-jelentések terén az Arla Foodsnál, egy globális FMCG vállalatnál. Az EFRAG-nak visszajelzést adó dán iparági csoport tagjaként a kezdetektől fogva figyelemmel kísérte az ESRS létrehozását. Szakértelméhez tartozik az ESG-jelentések elkészítése a CSRD-nek való megfelelés érdekében, a kettős lényegességi értékelések elvégzése, valamint a pénzügyi és fenntarthatósági jelentések integrálása egyetlen éves jelentésbe. Tapasztalatot szerzett a korlátozott és az ésszerű bizonyosságot nyújtó eljárásokban is. Anna egy vezető ESG-értékelőnél eltöltött munkája révén egyedi perspektívát nyújt a befektetői elvárások megértésében.
Ügyvezető, Alternate
Különböző szerepkörökben és területeken szerzett tapasztalatot; oktatóként, kutatóként és tanácsadóként, valamint a nem kormányzati szervezetek és a vállalati szektor területén is dolgozott. Mandy a Műhelyen a társadalmi és üzleti etika sztenderdeket fogja ismertetni.
Igazgató, Effekteam
Az Effekteam 2006-os megalakulása óta a szervezet igazgatója. Egyetemi tanulmányai során politológiából, valamint jogász szakon szerzett diplomát. Posztgraduális tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen – európai jogi szakjogász –, majd az ELTE-n – környezetvédelmi szakjogász – végezte. Jesszikához hasonlóan a Műhelyen a CSRD jelentéstételre vonatkozó jogi kereteket fogja ismertetni.
Fenntarthatósági üzletágvezető, EY-denkstatt Hungary
Tapasztalt biztonsági és fenntarthatósági szakértő, aki világszerte projektek és rendszerek implementálásával is foglalkozott. Globális biztonsági, környezetvédelmi és fenntarthatósági feladatokat vezetett, és különböző iparágaknak nyújtott tanácsadást fenntarthatósági témában. Számos belső és külső elismerésben részesült, és többször is szerepelt globális rendezvények előadójaként. A Műhelyen az ESRS E1-5 indikátorokban rejlő kihívásokról, carbon footprint kalkulációról fog áttekintőt adni, arról, hogy az ezekhez szükséges adatokat, hogyan lehet hatékonyan gyűjteni és riportálni.
Fenntarthatósági és Esélyegyenlőségi iroda vezetője, Budapesti Gazdasági Egyetem
Jelenleg az egyetem fenntartható működéséért felel. Korábban üzleti és akadémiai területen dolgozott, kiemelt területei a fenntarthatósági és klímavédelmi stratégiák kidolgozása.
Időpontok
Az egymásra épülő alkalmakat január 28. és március 25. között rendezzük meg.
Helyszín: 1149 Budapest, Buzogány utca 10-12.
Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Zuglói Campus
Ár
1.990.000 Ft
November végéig történő regisztráció esetén 30% kedvezményt adunk!
Részletek
Az egymásra épülő alkalmakat az alábbi időpontokban szervezzük meg:
Mit tartalmaz az ESG-CSRD Felkészítő Műhelyen való részvétel díj?
- 4 alkalmon való személyes részvétel
- szakmai anyagok
- folyamatos mentorálás
- szakértői segítségnyújtás
- szakmai network
- denxpert CSRD szoftver licenszdíj
- igény esetén 12 hónapra szóló Effekteam tagsági csomag
- a BGE által kiállított hivatalos tanúsítvány a képzés elvégzéséről
- catering.
Regisztráció
A regisztráció és a számlázás az BGE csapatán keresztül történik.
Örömmel adunk további tájékoztatást és válaszolunk kérdéseidre a Műhellyel kapcsolatban. Beszéljünk (időpont foglalás félórás megbeszéléshez)!
A Műhely minimum 10 cég regisztrációjával indul, maximálisan 20 cég képviselőjének tudjuk biztosítani a részvételt.
Kérj bővebb tájékoztatást a program kapcsán kollégáinktól, hogy eldönthesd neked való-e a CSRD Felkészítő Műhely.