ESG – CSRD felkészítő műhely

CSRD alapú fenntarthatósági jelentést készítő szakember képzés a Budapesti Gazdasági Egyetem és Effekteam közös szervezésében.

Készüljön fel szakértők és mentorok segítségével az ESG-törvény jelentéstételre! Vezesse be a CSRD alapú jelentéstétel struktúrát vállalatába a legköltséghatékonyabb módon, denxpert szoftverrel!

Következő alkalom: 2024. szeptember 12-től
Szeretne résztvenni?

Kollégáink felkeresik a részletekkel!

Közösségben, mentorok és szakértők segítségével készülhet fel a CSRD alapú fenntarthatósági jelentéstétel folyamatára és az ESG-törvény feltételeire.

Az elmúlt évek során egyre növekedett a vállalatokra nehezedő nyomás a fenntarthatósági szempontok szem előtt tartása miatt. Nem csak a vállalatok fenntarthatóbb működését ösztönzik újabb és újabb rendeletekkel: az Európai Unió vállalati fenntarthatósági jelentési irányelve (CSRD), az ESRS szabványok elfogadása és az ESG-törvény hazai bevezetése a cégek reporting kötelezettségeit is jelentősen megnövelte. Ez sokszor dilemma elé állítja a vállalatokat, akiknek véges erőforrásokból kell átállniuk egy fenntarthatóbb működésre, miközben minden lépésükről részletesen jelentenek a különféle szervek felé.

A denxpert, Effekteam és a BGE által szervezett 4 alkalmas ESG - CSRD felkészítő műhely erre a dilemmára kínál megoldást. A résztvevők olyan tudást, eszköztárat, és egy jelentéskészítést támogató szoftvert kapnak a kezükbe, amellyel költséghatékony módon, akár önerőből is képesek lesznek megfelelni a CSRD és az ESG-törvény reporting elvárásainak.

ESG-törvény és CSRD felkészítő műhely -
Több mint egy tréning!

A denxpert, Effekteam és a BGE által szervezett 4 alkalmas ESG - CSRD felkészítő műhely erre a dilemmára kínál megoldást. A résztvevők olyan tudást, eszköztárat, és egy jelentéskészítést támogató szoftvert kapnak a kezükbe, amellyel költséghatékony módon, akár önerőből is képesek lesznek megfelelni a CSRD és az ESG-törvény reporting elvárásainak.

A műhely során nemzetközileg elismert szakértők és tapasztalt mentorok segítik a résztvevők munkáját, amelynek végén a vállalatok készen állnak a saját működésükre és materiális fenntarthatósági témáikra szabott CSRD adatgyűjtésre.

ESG - CSRD felkészítő műhely tematika

Első modul: Áttekintés, példák és jogi keretrendszer

Az első alkalommal – az ismerkedés mellett – megkezdjük a bevezetést a vállalatok jelenleg legégetőbb témájába: a CSRD és ESG szabályozások világába. Szücs-Winkler Róbert, mint az ESG és EHS területének elismert szakértője, betekintést nyújt ezeknek a szabályozásoknak a vállalati szintű fontosságába. Dr. Molnár Klára és Dr. Udvari Jesszika átfogó perspektívát adnak a hazai és nemzetközi jogi környezetről, segítve a vállalatokat abban, hogy átlássák az EU fenntartható növekedésének finanszírozását és szabályozását – például a CSRD, Taxonómia, CSDDD, magyar ESG-törvény – és hogy milyen kötelezettségeik vannak jelenleg, valamint mi várható még idehaza, és mindez milyen célt szolgál. A Pénzügyminisztérium, az NGM, az MGFÜ és az SZTFH meghívott előadói segítik ezen összefüggések megértését. A jogi keretrendszer felvázolása mellett megvitatjuk az ESG-kompatibilitás, az ESG-szemlélet alkalmazásának jelentését, és hogy hogyan illeszkedik be egy vállalat fenntarthatósági gondolkodása, működése a CSRD-alapú jelentésbe. Csonka Anna egy nemzetközi vállalaton keresztül mutatja be a fenntarthatósági jelentés bevezetésének lehetőségeit és kihívásait, továbbá a befektetői perspektívát hangsúlyozva a CSRD előnyeit, hasznosságát.

Második modul: Kettős lényegesség (Double Materiality) – elmélet és gyakorlat

Ebben a modulban részletesen végig vesszük a kettős lényegesség elemzés (double materiality assessment) elméletét és gyakorlatát. AZ ESRS szabványokban előírtak, illetve az EFRAG által kiadott implementációs segédletek alapján a résztvevők megtanulják, hogyan alakítsanak egy, a vállalatukra szabott, auditbiztos kettős lényegesség módszertant.Kitérünk az ESRS értéklánc felfogására, a stakeholderek feltérképezésére és a credible proxyk kiválasztására és bevonására, illetve részletesen beszélünk a hatások, kockázatok és lehetőségek (IROs, azaz impacts, risks and opportunities) azonosításának és kiértékelésének módszereiről. Az elmélet alapos áttekintése mellett a már elérhető nemzetközi jó gyakorlatok is kielemezzük.

Harmadik modul: Lényegességi thresholdok meghatározása - benchmarkok, gyakorlati példák

Ezen az alkalmon a résztvevők megosztják, hogyan haladtak a kettős lényegesség vizsgálatukkal a második modul óta eltelt időben. Megbeszéljük a kihívásokat, tapasztalatokat. Ezt követően a lényegessegi határértékek (materiality thresholds) kialakításának módszertanát vesszük át, elméletben és különféle benchmark eszközök segítségével. Elemezzük a kettős lényegesség ereményeinek vizualizációs lehetőségeit is. A modul második részében mélyebben megismerkedünk az ESRS közzétételi követelmények felépítésével, logikájával, kihívásaival. Szó lesz az információ lényegesség megállapításáról, és a policykhez, intézkedésekhez és célokhoz kapcsolódó minimum közzétételi követelményekről. A következő két hétben a résztvevők – mentorok segítségével – folytatják a kettős lényegességi elemzést, és kiválasztják az ESRS adatpontok első halmazát.

Negyedik modul: Adatgyűjtési stratégiák

A negyedik modulban az ESRS adatpontok kerülnek a középpontba. Szakértőink bemutatják a legfontosabb adatpontokat, és útmutatást adnak a gyűjtési folyamat elindításához és finomításához. Csiszkó Csaba a környezetvédelmi adatpontokról fog beszélni, Fertetics Mandy pedig a társadalmi és vállalatirányítási kérdésekről. A negyedik alkalom után a mentorok további két hétig rendelkezésre állnak a résztvevők számára a gyűjtési folyamat véglegesítéséhez, majd minden vállalat elindíthatja a saját adatgyűjtési folyamatát a denxpert online rendszerében. A tematikus napok között minden résztvevőnek mentor áll rendelkezésére, aki segíti a cégeket a bevezetési lépések megvalósításában, válaszolva konkrét kérdéseikre és segítve az egyéni fejlődési és bevezetési utak kialakításában a műhely során.

denxpert CSRD szoftver bevezetés

A képzés végén minden résztvevőnek lehetősége van cégreszabott szoftverbevezetésre, az auditbiztos jelentéstétel elkészítéséhez. A szoftver licenszet minden résztvevőnek rendelkezésre bocsájtjuk.

ESG-törvény és CSRD Szakértő Csapatunk/Előadóink:

Udvari Jesszika
Ügyvéd, Budlegal

A Budlegal partnere és ügyvédje, már 20 éve nyújt jogi tanácsadást és képviseleti szolgáltatásokat. Széleskörű tapasztalattal rendelkezik az üzleti jog terén, különös figyelmet fordítva a munkajogra, adatvédelemre és whistleblowing ügyekre. A műhelyen Jesszika segítségével részletes áttekintést kaphatnak a hazai és nemzetközi jogi szabályozásról, valamint annak értelmezéséről, különös tekintettel a CSRD jelentéstételre vonatkozó jogi keretekre és követelményekre.

Szücs-Winkler Róbert
CEO, denxpert EHS&S software Kft.

A denxpert vezetője és alapítója, már több mint 13 éves tapasztalattal rendelkezik a fenntarthatóság, az ESG, valamint az EHS területén. A műhely során segítséget nyújt majd a résztvevőknek a környezeti és társadalmi hatások kezelésében, a szabályozásoknak való megfelelésben és a teljesítményük javításában az adatvezérelt meglátások és a legjobb gyakorlatok segítségével.

Csonka Anna
Senior fenntarthatósági szakértő, denxpert EHS&S software Kft.

A denxpert munkatársa, több mint 5 éves tapasztalattal a pénzügyi és ESG-jelentések szakértője. Jelenlegi munkájából adódóan folyamatosan nyomon követi az ESG-jelentési keretrendszerek és szabványok fejlődését, és ismeri a fenntarthatóság legújabb trendjeit. A műhelyen egy CSRD gyakorlati áttekintőt ad egy nemzetközi cég implementációs tapasztalata alapján. Emellett beszélni fog a befektetői perspektíváról is, hangsúlyozva a CSRD előnyeit.

Fertetics Mandy
Ügyvezető, Alternate

Különböző szerepkörökben és területeken szerzett tapasztalatot; oktatóként, kutatóként és tanácsadóként, valamint a nem kormányzati szervezetek és a vállalati szektor területén is dolgozott. Mandy a műhelyen a társadalmi és üzleti etika sztenderdeket fogja ismertetni.

Dr. Molnár Klára
Igazgató, Effekteam

Az Effekteam 2006-os megalakulása óta a szervezet igazgatója. Egyetemi tanulmányai során politológiából, valamint jogász szakon szerzett diplomát. Posztgraduális tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen – európai jogi szakjogász –, majd az ELTE-n – környezetvédelmi szakjogász – végezte. Jesszikához hasonlóan a műhelyen a CSRD jelentéstételre vonatkozó jogi kereteket fogja ismertetni.

Csiszkó Csaba
Fenntarthatósági üzletágvezető, EY-denkstatt Hungary

Tapasztalt biztonsági és fenntarthatósági szakértő, aki világszerte projektek és rendszerek implementálásával is foglalkozott. Globális biztonsági, környezetvédelmi és fenntarthatósági feladatokat vezetett, és különböző iparágaknak nyújtott tanácsadást fenntarthatósági témában. Számos belső és külső elismerésben részesült, és többször is szerepelt globális rendezvények előadójaként. A műhelyen az ESRS E1-5 indikátorokban rejlő kihívásokról, carbon footprint kalkulációról fog áttekintőt adni, arról, hogy az ezekhez szükséges adatokat, hogyan lehet hatékonyan gyűjteni és riportálni.

Miért érdemes részt venni az ESG - CSRD műhelyen?

  • Egyedi megközelítés
  • Komplex szakmai mentorálás
  • ESG-törvényi megfelelés
  • CSRD bevezetés

Egyedülálló CSRD műhelyünk egyedi megközelítéssel, komplex szakmai személyes mentorálással és CSRD bevezetéssel biztosítja vállalata fenntarthatósági sikerét. Legyen része egy támogató közösségnek, és mélyedjen el az új vállalati fenntarthatósági direktíva rejtelmeiben, elismert nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakértőink vezetésével, digitális támogatással! A műhely végére a résztvevők biztosítják a vállalatuk kettős lényegességét, az adatpontok pedig cégre szabottan rendelkezésre állnak, ráadásul a legjobb gyakorlatok alapján kapnak támpontokat az adatpontok kezeléséhez.

Részletek

Az egymásra épülő alkalmakat az alábbi időpontokra szervezzük:

  • 2024. szeptember 12., 9.00-17.00
  • 2024. szeptember 19., 9.00-17.00
  • 2024. október 15., 9.00-17.00
  • 2024. november 7., 9.00-17.00

Ezen felül a műhely időtartama alatt folyamatos mentorálást biztosítunk.

Helyszín:
Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)
Budapest, Markó u. 29-31, 1055

Részvételi díj

1.990.000 Ft + ÁFA, amennyiben a vállalattól 2 fő regisztrál úgy 2 fő részére összesen 2.290.000 Ft + ÁFA

A denxpert ügyfelek, Effekteam tagok vagy BGE alumni számára kedvezményt biztosítunk!

Mit tartalmaz az ESG - CSRD műhelyen való részvétel díja?

  • 4 alkalmon való személyes részvétel
  • szakmai anyagok
  • folyamatos mentorálás
  • szakértői segítségnyújtás
  • szakmai network
  • denxpert CSRD szoftver licenszdíja március végéig
  • igény esetén 12 hónapra szóló Effekteam tagsági csomag
  • a BGE által kiállított hivatalos tanúsítvány a képzés elvégzéséről
  • catering.

Vélemények

A műhely során nagyon hasznos volt, hogy további vállalatok is részt vettek ezen az eseményen, és egymás jó gyakorlatait meg tudtuk oldani. Jó példákat láttunk, hogy ők hogyan oldottak meg egy-egy helyzetet, át tudtuk adni, hogy mi hogyan kezeltük ezeket a szituációkat.

Mihály Eszter, a Hell Energy Magyarország Kft. fenntarthatósági osztály vezetője

Az elvárásaimnak megfelelt a műhely. Azt is mondhatnám, hogy egy kicsit többetis kaptam, amire számítottam, mert ez az interaktív vonal nagyon tetszett.

Bíróné Mester Enikő, a FÉMALK Zrt. munka- és környezetvédelmi csoport vezetője

Kifejezetten pozitív volt, hogy több területről érkező szakértőktől hallhattunk előadásokat, valamint hogy maguk a résztvevők is több területről érkeztek, ezáltal a tudásmegosztás nagyon nagyon jól tudott működni.

Zincsenkó Záhorszky Márta, a Partner in Pet Food cégcsoport fenntarthatósági vezetője

Regisztráció

A regisztráció és a számlázás az BGE csapatán keresztül történik.

Örömmel adunk további tájékoztatást és válaszolunk kérdésire a Műhellyel kapcsolatban. Beszéljünk (időpont foglalás félórás megbeszéléshez)!

A workshop minimum 10 cég regisztrációjával indul, maximálisan 20 cég képviselőjének tudjuk biztosítani a részvételt.

Szeretne résztvenni?